Turnus rehabilitacyjny

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Pleszewie w dniu 19 kwietnia 2009 roku wraz z opiekunami wyjechali na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny nad morze do miejscowości Jarosławiec. Wyjazd zorganizowało Pleszewskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość” pod kierunkiem Prezes Stowarzyszenia Elwiry Lisieckiej. Uczestników w dniu wyjazdu pożegnali rodzice i członkowie Stowarzyszenia, życząc wszystkim miłego pobytu.

W turnusie rehabilitacyjnym , którego kierownikiem była Kamila Hryszko , udział wzięło 21 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i 4 opiekunów. Uczestnicy turnusu i opiekunowie skorzystali z dofinansowania kosztów pobytu ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu.
Podczas wypoczynku dzieci realizowały program Zielonej Szkoły, pt.: „Uczymy się i wypoczywamy nad morzem”. Uczestnicy mieli możliwość korzystania z wielu atrakcji np.: basenu, boiska sportowego, bilardu, suchego basenu i dyskoteki. Uczestniczyli w zajęciach muzycznych, wspólnych tańcach i śpiewach. W ramach rehabilitacji odbywały się zabiegi masażu, inhalacji oraz gimnastyka. Uczniowie podczas rowerowych wypraw i pieszych wycieczek poznawali okolicę. Zwiedzili latarnię morską w Jarosławcu. Zorganizowano również dwie wycieczki autokarowe do Ustki i Darłowa. 
Turnus pozostawił w sercach uczestników miłe wspomnienia i nadzieję na kolejny wspólny wyjazd.
Organizator wyjazdu dziękuje Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych w Pleszewie , Dyrekcji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie , Firmie Eugeniusza Grzelaka z Żerkowa , Panu Igorowi Kwiatkowskiemu właścicielowi Ośrodka „Rafa” w Jarosławcu , Pani A. Bugzel , Pani I. Dziubale ,Pani K.Hryszko ,Pani I.Kubickiej ,Pani E.Ślusarczyk oraz wszystkim tym ,którzy przyczynili się do zorganizowania wyjazdu za wsparcie i zaangażowanie.

Pleszewskie Stowarzyszznie Na Rzecz Osob Niepelnosprawnych Razem w Przyszlosc
- 63-300 Pleszew ul. Osiedlowa 1A -