Wyjazd nad morze

Dnia 25 kwietnia szesnaścioro uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie wyjechało na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny połączony z zieloną szkołą do Jarosławca. Wyjazd zorganizowało Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość” przy finansowym wsparciu PCPR w Pleszewie. Podobnie jak podczas dwóch poprzednich turnusów uczestnicy zakwaterowani byli w Ośrodku „Rafa”w Jarosławcu.

Właściciele ośrodka „Rafa” zadbali o to, aby uczestnicy turnusu nie nudzili się. Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych takich jak masaże, nagrzewanie lampami sollux, inhalacje, kąpiele w basenie uczestnicy brali udział w ogniskach, wieczorkach przy muzyce, grillu a po nich bawili się na dyskotekach. W wolnym czasie organizowane były spacery po Jarosławcu,  konkursy plastyczne, jak również odpoczynek na plaży i kąpiel słoneczna. Każdy dzień przynosił nowe niezapomniane wrażenia, które na pewno długo pozostaną w pamięci. Po upływie dwóch tygodni 8 maja z nietęgimi minami wróciliśmy do Pleszewa do kolegów i koleżanek ze szkoły. Na pewno każdy z uczestników przywiózł z sobą nowe ciekawe doświadczenia  kiedy to nie było obok mamy, taty, rodzeństwa. Podczas turnusu uczestników troskliwą opieką otaczali pani Iwona Koska, Agnieszka Sobczak – Witek, Elwira Adaszak, pan Tomasz Krakowski, nad całością czuwała pani kierownik Kamila Hryszko.

 

Wychowawcom serdecznie podziękowania w imieniu rodziców oraz w imieniu Zarządu Stowarzyszenia składa Prezes Stowarzyszenia Elwira Lisiecka.

 

imageimageimageimageimageimageimageimage

 

imageimageimage

Pleszewskie Stowarzyszznie Na Rzecz Osob Niepelnosprawnych Razem w Przyszlosc
- 63-300 Pleszew ul. Osiedlowa 1A -