Podsumowanie Tygodnia z Godnością

Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie oraz Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość”, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Pleszewie, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Rady Rodziców przy ZPS, firmy Kaufland i innych sponsorów, zorganizowali uroczyste obchody   Tygodnia z Godnością „JESTEŚMY Z WAMI TACY SAMI”.

W dniach od 18 do 22 maja 2015 roku odbyło się szereg działań, w których uczestniczyli wychowankowie ZPS w Pleszewie. Przedstawiali swoje talenty i zainteresowania. Uczestnicy obchodów mogli obejrzeć między innymi występ zespołu muzycznego S4, który tworzą uczniowie Szkoły, popisy recytatorskie oraz taneczne. W Centrum Wolontariatu w Pleszewie uczniowie brali udział w warsztatach biżuteryjnych, decupage, filcowania i jodze śmiechu. Odbyły się również wyjścia do Centrum Zabawy i Nauki Paidi oraz do kina Hel na seans filmowy.

Uwieńczeniem  Tygodnia z Godnością był festyn z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie. Miał miejsce w ogrodach Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, przy ulicy Podgórnej 2. Na rozpoczęcie wystąpił zespół teatralny „Pinokio” – jego przedstawienia oparte są na tańcu, mimice, gestach. Zaprezentowano wystawę prac plastycznych, odbyły się zawody sportowe oraz zabawy przy muzyce. Przygotowano dodatkowe atrakcje: kącik rysunkowy, rekreacyjny, dmuchany zamek i rodeo, trampolinę, balonowe zwierzątka, watę cukrową oraz loterię fantową.

Wszystkie przedsięwzięcia związane z  Tygodnia z Godnością były okazją do integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych. Celem projektu było ukazanie solidarności z osobami niepełnosprawnymi, podkreślenie ich potrzeb, wpłynięcie na wzrost tolerancji  i akceptacji tych osób oraz uświadomienie im samym swojej wartości.

 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

imageimageimageimageimage

Pleszewskie Stowarzyszznie Na Rzecz Osob Niepelnosprawnych Razem w Przyszlosc
- 63-300 Pleszew ul. Osiedlowa 1A -