Wycieczka do Poznania

30 maja 2016r. udaliśmy się na wycieczkę do Poznania. 40 osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami zwiedziła:
Blubry – poznańskie legendy w 6D - podróż po dawnych dziejach Poznania.W tym to wyjątkowym miejscu można było poczuć ducha dawnego Poznania. Wsiadając do kapsuły czasu przenieśliśmy się w przeszłość i poznaliśmy bohaterów miejskich legend. Wysłuchaliśmy opowieści, w których fakty przeplatały się z wydarzeniami fantastycznymi. Ten baśniowy charakter sprawił, że brzmiały one jak jedne z wielu bajek z morałem, które w dzieciństwie niejednego z nas tuliły do snu. Atrakcje można było doświadczyć wszystkimi zmysłami. Następnie zwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania - żywe centrum poznańskich tradycji i kultury w kameralnej, swobodnej atmosferze pokazów na żywo.
Z humorem i z interakcją obejrzeliśmy pokazy o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich według oryginalnej receptury. Muzeum ma na celu promować poznańską kulturę i historię, której najbardziej charakterystycznymi elementami są: rogale, gwara poznańska i koziołki na wieży Ratusza, które mieliśmy okazję zobaczy z okien muzeum. Zwiedziliśmy również Karmelkowo - Manufaktura Cukierków, które zajmuje się ręcznym wyrobem słodkości, do produkcji których wykorzystywane są pozyskiwane w sposób naturalny owocowe.


Dojazd do Poznania został dofinansowany przez Pleszewskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość".

 

 

 

Pleszewskie Stowarzyszznie Na Rzecz Osob Niepelnosprawnych Razem w Przyszlosc
- 63-300 Pleszew ul. Osiedlowa 1A -