1 procent prosimy o nas pamiętać

Szanowni Państwo,

Jak co roku nadchodzi termin składania zeznań podatkowych za rok ubiegły. Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się ryczałtem już do końca stycznia muszą złożyć deklarację PIT-28, firmy rozliczające się deklaracjami  PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38 mają na to czas do końca kwietnia.

Uprzejmie przypominamy, że wszyscy Państwo składając zeznanie podatkowe macie możliwość  odpisania 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). Dzięki temu 1% wpłaconego przez Państwa podatku zostanie przekazane na zadania statutowe wybranej organizacji – w przypadku gdy nie wskażą Państwo w zeznaniu podatkowym żadnej organizacji pożytku publicznego pieniądze te trafiają do budżetu Państwa. Zdecydowanie lepiej można wykorzystać 1% u nas na miejscu w powiecie pleszewskim – na cele realizowane przez organizacje działające na naszym terenie.

Tym listem, jak co roku, chcemy zachęcić Państwa do tego aby  nie rezygnowali Państwo z przywileju przekazania swojego 1% podatku . Dla organizacji takich jak nasza często jest to podstawowa możliwość pozyskania środków na działalność. Chcielibyśmy także przypomnieć  Państwu działalność PLESZEWSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ” .

Nasze Stowarzyszenie powstało w 2008 roku i związane jest z Zespołem Placówek Specjalnych w Pleszewie. Działamy głównie na rzecz dzieci niepełnosprawnych, uczniów naszej szkoły ale nie tylko. W miarę naszych możliwości staramy się pomagać wszystkim osobom niepełnosprawnym, które się do nas zwracają. Będziemy zaszczyceni jeśli zdecydują się Państwo właśnie nam przekazać 1% podatku.

Zapewniamy, że każda złotówkę, którą otrzymujemy z 1% wydamy rozważnie po to być na twarzach naszych podopiecznych gościł zawsze uśmiech jakże potrzebny w ich trudnej sytuacji.

Dziękujemy pięknie wszystkim firmom, które przekazały 1% dla naszej organizacji w ubiegłym roku. To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa. O szczegółach realizowanych przez nas działań mogą Państwo poczytać na naszej stronie internetowej oraz na Facebook’u  www.facebook.com/razempleszew.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia

Elwira Lisiecka
Prezes

Pleszewskie Stowarzyszznie Na Rzecz Osob Niepelnosprawnych Razem w Przyszlosc
- 63-300 Pleszew ul. Osiedlowa 1A -