Pomocne strony internetowe

 

Proponujemy Państwu odwiedziny stron internetowych w związku z pytaniami i prośbami, które często mają osoby z niepełnosprawnością, ich rodzice czy opiekunowie. Mamy nadzieję, że poprzez wskazanie adresów wielu serwisów, zapoznacie się Państwo z mnóstwem cennych publikacji i użytecznych informacji dotyczących codzienności osób zmagających się z różnego rodzaju niepełnosprawnością. To strony dla osób, które chcą wiedzieć więcej o przysługujących im prawach i o różnych możliwościach przygotowanych właśnie z myślą o osobach niepełnosprawnych.

 

www.accessibletour.pl

Strona prowadzona przez biuro podróży dla osób niepełnosprawnych i starszych. Serwis poleca trasy wycieczkowe, w które mogą wybrać się osoby z niepełnosprawnością. Biuro prowadzące stronę organizuje wycieczki krajowe i zagraniczne. Na stronie można odnaleźć ciekawe opisy i relacje z już zrealizowanych wyjazdów. Ciekawostką godną polecenia jest organizowanie przez biuro wypoczynku dla osób niepełnosprawnych i starszych w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.

 

www.idn.org.pl/fson/strpl.html

Strona prowadzona przez Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawych, wydającą kwartalnik „Słowem i Kształtem”. W serwisie można znaleźć mnóstwo informacji dotyczących wystaw, galerii i plenerów artystycznych adresowanych do osób niepełnosprawnych. Można także zapoznać się z twórczością literacką – poezją i prozą osób niepełnospranych. Strona godna polecenia osobom kochającym sztukę.

 

http://niepelnosprawne.pl

Portal informacyjny dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Rocznie w Polsce rodzi się około 6% dzieci zagrożonych niepełnosprawnością. Zagubieni rodzice stają przed ogromem pytań i problemów: Co mam zrobić? Jak mam pomóc mojemu dziecku? Jak dalej żyć? Pomocą i informacją służy powyższa strona.

 

www.niepelnosprawni.tv

Na stronie można znaleźć wiele ciekawych filmików dotyczących tematyki niepełnosprawności i odnośników do pozostałych multimediów. Strona zawiera także kompedium wiedzy na temat ulg przysługujących niepełnosprawnym.

 

www.spes.org.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES świadczy pomoc w zakresie bezpłatnych porad na temat świadczeń, uprawnień, zwolnień podatkowych i innych. Poprzez pracowników stowarzyszenia można uzyskać także dostęp do prawników i psychologów, którzy świadczą bezpłatne porady na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

www.pion.pl

Bardzo ciekawy portal dla osób niepełnosprawnych zamieszkujących region Wielkopolski. Szczególnie godna polecenia jest bardzo rozbudowana czytelnia portalu. Portal zawiera także forum dla osób niepełnosprawnych zamieszkujących w Wielkopolsce.

 

www.turnusy.rehabilitacyjne.pl

W jednym miejscu można odnaleźć wszystkie placówki, które realizują turnusy rehabilitacyjne dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

www.naszesprawy.com.pl

Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych. Serwis gazety ukazującej się na rynku wydawniczym od roku 1989. Na stronie można odnaleźć informacje na temat prenumeraty tego wartościowego periodyku.

 

www.paralympic.org.pl

Polski Komitet Paraolompijski. Oficjalna strona polskich, niepełnosprawnych sportowców. Informacje na temat osiągnięć paraolimpijczyków na arenach sportowych całego świata.

 

http://actus.free.ngo.pl/

Strona Stowarzyszenia ACTUS działającego na rzecz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych. Ciekawym aspektem tej strony jest zachęta do tworzenia spółdzielni socjalnych, w których mogą znaleźć zatrudnienie zarówno osoby zdrowe, jak i niepełnosprawne.

 

www.pelnomocnikprezydenta.pl

To strona pełnomocnika prezydenta Miasta Nowego Sącza, dedykowana tylko i wyłącznie osobom niepełnosprawnym i ich środowiskom. Bogaty serwis zawiera wiele informacji przydatnych nie tylko mieszkańcom Nowego Sącza.

 

www.tpn.org.pl

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych działające od 1992 roku. Misją organizacji i celem działalności ośrodków TPN jest udzielanie pomocy osobom przewlekle chorym psychicznie – głównie na schizofrenię, w ich jak najpełniejszej integracji społecznej. Towarzystwo to promuje poprawę jakości życia osób chorujących na schizofrenię i ich rodzin, szczególnie z uwzględnieniem aktywizacji zawodowej osób chorych. Promuje przeciwstawianie się stygmatyzacji i dyskryminacji osób chorujących na schizofrenię poprzez edukowanie społeczeństwa w kierunku otwartości i zrozumienia dla osób chorujących psychicznie.

 

www.dzieci.org.pl

Strona dzieci sprawnych inaczej. Warto się zatrzymać na chwilę przy tej stronie, ze względu na porady związane z wychowaniem i codziennością dzieci niepełnosprawnych.

 

www.swiatdziecka.sos.pl

Jest to forum dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i ich przyjaciół. Serwis składa się z wielu wątków tematycznych i dyskusji rodziców, które mogą być nieocenionym źródłem porad i wiedzy. Strona godna polecenia przez wzgląd na zasadę wymiany dobrych praktyk.

 

www.niepelnosprawni.republika.pl

Strona o niepełnosprawnych turystach górskich wędrujących po Karkonoszach. Specyficzny układ tych gór, pozwala niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich, czy też z innym stopniem niepełnosprawności przemierzać szczyty na wysokościach 1000-1600 m n.p.m.

 

 

Pleszewskie Stowarzyszznie Na Rzecz Osob Niepelnosprawnych Razem w Przyszlosc
- 63-300 Pleszew ul. Osiedlowa 1A -